Recepty odšťavňování

Účinky jednotlivých šťáv

Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy představují nesmírně účinný koktejl vitaminů a minerálů. Pokud si chcete vyrobit svůj vlastní elixír života, nebojte se experimentovat. Nejdříve se ale podívejte na to, co všechno čerstvá šťáva dokáže.
 Jablečná šťáva

 Jablka snižují krevní tlak, hladinu cholesterolu a krevních tuků, posilují imunitní systém, srdce a krevní oběh, stabilizují hladinu cukru v krvi a posilují cévy. Jsou bohatá na draslík, který pomáhá s hospodařením vody, podporuje funkci ledvin i činnost svalů.

 Jablečná šťáva obsahuje vlákninu, která snižuje hladinu cholesterolu a váže na sebe toxické látky (olovo a rtuť). Pomáhá při zácpě a povzbuzuje činnost střeva, pokud se pije ráno nalačno

 Pomerančová šťáva

 Pomeranče obecně podporují látkovou přeměnu v buňkách, odstraňují nedostatek soustředění, aktivují všechny tělesné žlázy, posilují libido a potenci, posilují imunitní systém a krvetvorbu a zlepšují vzhled vlasů.

 Pomerančová šťáva se hodí k očistné kůře, pomáhá při překyselení organismu. Je bohatá na draslík, vápník, hořčík a má vysoký obsah vitaminů A, B, C. V neposlední řadě patří k dobrým zdrojům selenu, který je silný antioxidant.

 Grapefruitová šťáva

 Grapefruitová šťáva má, podobně jako pomerančová šťáva, silné alkalické účinky, čistí krev od jedovatých kyselých látek. Také pomáhá při rozpouštění anorganického vápníku, např. při artritidě. Obsahuje draslík a vitamin C. Dužina je bohatá na bioflavonoidy zvyšující účinnost vitaminu C. Obsahuje také velké množství kyseliny listové a podporuje trávení.

 Její enzymy povzbuzují látkovou výměnu, pomáhají při žilních onemocněních, křečových žílách, hemoroidech, posilují imunitní systém, podporují produkci hormonů, preventivně působí proti infekcím a nachlazení.

 Současně čistí střeva a stabilizují střevní flóru, aktivují látkovou přeměnu v buňkách a růst buněk,podporují trávení.

 Ananasová šťáva

 Pomáhá čistit a působí močopudně. Zlepšuje prokrvování, snižuje krevní tlak, působí protizánětlivě, uvolňuje svalové napětí a křeče. Odvodňuje a odbourává, pomáhá při střevních poruchách. Je bohatá na draslík, vápník, sodík, B12 i všechny E vitaminy.

 Mrkvová šťáva

 Mrkev obsahuje velké množství betakarotenu, který přispívá k normalizaci všech tělesných funkcí, je nejlepším zdrojem vitaminu A. Obsahuje také vitaminy B, C, D, E, K a selen, prvek odvádějící z těla volné radikály.

 Podporuje trávení, působí proti hemoroidům, zvyšuje odolnost proti infekcím. Šťáva z mrkve podporuje zrak a dýchací orgány. Pomáhá udržovat zdravé zuby a kosti. Chrání nervový systém a je vhodná při očistách jater.

 Současně chrání proti volným radikálům, posiluje sliznice, aktivuje látkovou přeměnu v buňkách, zastavuje proces stárnutí, podporuje růst vlasů, nehtů a pomáhá pečovat o hezkou pleť, posiluje tělesnou imunitu, srdce a krevní oběh.

 Šťáva z červené řepy

 Podporuje tvorbu červených krvinek, celkově posiluje organismus, čistí krev, má vynikající čistící účinek pro játra, ledviny a žlučník, povzbuzuje činnost lymfatického systému a je vhodnou podporou v období klimakteria.

 Není vhodné pít najednou více než 200 ml, její silně čistící účinek může způsobit nevolnost.

 Zelná šťáva

 Pomáhá při zácpě a tím podporuje i kvalitu pleti. Šťáva ze zelí podporuje léčbu vředů, čistí organizmus. Zelí čistí zažívací trakt, obsahuje vitamin C, chlor, jod, síru.

 Nevýhodou při pití zelné šťávy je plynatost.

 Okurková šťáva

 Čistí pleť, stabilizuje krevní tlak, pomáhá při zánětech dásní a je silně zásadotvorná.

 Bramborová šťáva

 Podporuje léčbu dny a pomáhá při žaludečních potížích. Při přípravě nápojů je vhodné ji kombinovat s mrkví a celerem.

 Hrušková šťáva

 Tento přirozený zdroj vlákniny detoxikuje a odvodňuje (má močopudné účinky).

 Melounová šťáva

 Melounová šťáva je mimořádně zásadotvorná, podporuje léčbu poruch ledvin. Mimo jiné obsahuje vitaminy A a C a foláty.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení